RTV AHIRETI
BEKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Dështimi i seancës së radhë së dialogut në Bruksel, BE: Rezultatet e bisedimeve për dinarin, varen nga vullneti i të dy palëve

deshtimi-i-seances-se-radhe-se-dialogut-ne-bruksel,-be:-rezultatet-e-bisedimeve-per-dinarin,-varen-nga-vullneti-i-te-dy-paleve

Përfundimi i raundit të katërtë të bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë i mbajtur më 18 prill në Bruksel për çështjen e dinarit nuk dha rezultate që mund të çojnë drejt një zgjidhjeje. Kjo ngjalli dyshimet se ky proces po shkon drejt dështimit, pasi palët nuk po arrijnë pajtueshmëri mbi një propozim të ndërmjetësit, Miroslav Lajçak. […]

Related posts

Grupet palestineze shënjestrojnë forcat izraelite në zona të ndryshme të Gazës

rezart morina

U zbuluan në Veri të Kosovës, si u gjet armatimi që ishte fshehur nga pjesëtarë të grupit terrorist që kreu sulmin në Banjska, detaje

admin

Shqipëria siguron energjinë elektrike për gjithë muajin tetor

admin