RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Dhjetë qytete të përfshira nga tërmetet në Turqi, 10 milion njerëz të prekur

dhjete-qytete-te-perfshira-nga-termetet-ne-turqi,-10-milion-njerez-te-prekur

Sinem Koseoglu i Al Jazeera, duke raportuar nga Stambolli, thotë se të paktën 10 qytete në pjesën juglindore të Turqisë janë prekur nga tërmeti.

“Ne po flasim për një gjeografi të gjerë,” tha Koseoglu. “Po flasim për të paktën 10 milionë njerëz që jetojnë në këto qytete. Kjo është një detyrë e vështirë për autoritetet turke dhe punonjësit lokalë të shpëtimit.”

“Po dëgjojmë se punëtorët e shpëtimit nuk kanë arritur as në disa nga vendet,” shtoi ajo.

Related posts

Polonia ndërton “ushtrinë më të madhe tokësore” në BE

rezart morina

Popullsia e BE-së pritet të tkurret me 6% deri në vitin 2100

rezart morina

Erden Atiq i LVV-së shpall fitoren në Mitrovicë të Veriut

admin