RTV AHIRETI
Lajme

“Dhuna në familje” – tema që do të ligjërohet në të gjitha xhamitë këtë xhuma

“dhuna-ne-familje”-–-tema-qe-do-te-ligjerohet-ne-te-gjitha-xhamite-kete-xhuma

Me rekomandim të kryetarit të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiut Naim ef. Tërnava, sot, në të gjitha xhamitë anekënd Kosovës, në hytben e xhumasë, do të ligjërohet tema “Angazhimi familjar dhe kolektiv për luftimin e dhunës ndaj femrës”

Related posts

Erdoğani: Do të rrisim aftësitë parandaluese të Forcave të Armatosura Turke

rezart morina

Ish-presidenti rus, Medvedev: Britania është “armiku i përjetshëm” i Moskës

admin

Kamionët me mallra serbe as sot nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

rezart morina