RTV AHIRETI
KosovaLajcakLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak diskuton me nënsekretarin e Polonisë

dialogu-kosove-serbi,-lajcak-diskuton-me-nensekretarin-e-polonise

Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak është takuar në Varshavë me nënsekretarin e shtetit të Polonisë, Marek Prawda. Lajçak ka bërë të ditur se në takimin me Prawda kanë diskutuar edhe për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Në “X” emisari i BE-së ka shkruar se i është mirënjohës Polonisë për interesimin për Ballkanin Perëndimor. […]

Related posts

Të gjitha rrugët në Kosovë janë të kalueshme

admin

Izraeli bastis spitalin al-Shifa të Gazës

admin

Kosova një hap më pranë KiE, Presidentja Osmani: Do të vijojmë punën me aleatët deri në anëtarësimin e plotë

admin