RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Digjet një banesë në Gjakovë, humb jetën një 11 vjeçare

digjet-nje-banese-ne-gjakove,-humb-jeten-nje-11-vjecare

Një vajzë 11 vjeçare ka humbur jetën sot në Gjakovë, si pasojë e zjarrit që përfshiu banesën në të cilën jetonte.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elzaj.

Ai ka thënë se rasti ka ndodhur rreth orës 01:37 në rrugën “Yll Morina” në Gjakovë.

“Me datë 20.06.2022 rreth orës 01:37, Stacioni Policor-Gjakovë ka pranuar informatë për një zjarr që kishte përfshire një banesë në rrugën “Yll Morina” në Gjakovë. Patrulla policore ka konfirmuar zjarrin ku ishte duke u djegur një banesë në një bllok banesor. Zjarrfikësit kanë dalë në vend e ngjarjes dhe është bërë evakuimi i banorëve. Në banesën në fjalë pas shuarjes së zjarrit është gjendur trupi i viktimës femër/kosovare lindur në vitin 2011 për të cilën ekipi mjekësore ka konstatuar vdekjen e saj”, ka thënë Elezaj.

Elezaj ka theksuar se njësitet relevante të policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes si dhe është njoftuar Prokurori i Shtetit me rekomandimin e të cilët është iniciuar rast “Hetim i Vdekjes” dhe “Zjarrvënie”.

Trupi i pa jetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Related posts

Escobar: Marrëveshje e vështirë, por e nevojshme

rezart morina

2022-shi viti më i nxehtë në historinë e Francës

admin

Turqia: Nuk ka anëtarësim të Suedisë në NATO pa i dorëzuar terroristët kurdë

admin