RTV AHIRETI
Shëndetësi

Dobitë shëndetësore nga specat djegës

dobite-shendetesore-nga-specat-djeges

Shumë njerëz janë të fiksuar se nuk duhet të hajmë djegës e disa të tjerë i bëjnë pjesë e të gjitha shujtave.

E vërteta është se specat djegës mund të bëjnë më shumë sesa thjesht ti jepni shije më të mirë ushqimit.

Specat ndihmojnë për shumë lloj sëmundjesh, ne do ju sjellim disa nga përfitimet që më parë nuk e dinit se i merrnit nga specat djegës.

Lufton dhimbjet e kokës dhe infeksionet
Lehtëson të gjitha dhimbjet
Ul kolesterolin dhe normalizon presionin e gjakut
Humbja e peshës
Ul inflamacionin
Lëkurë më të re
Shëron dhimbjet e syve
Ju bën më të fortë ndaj të nxehtit tropikal

Related posts

Sfidat që kalojnë nënat me fëmijë binjakë

admin

Rëndësia e hidratimit/ Si ndryshon trupi kur pini ujë mjaftueshëm

admin

Katër arsye pse duhet të hani më shumë hudhra në verë

admin