RTV AHIRETI
dem 1 mln euroKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Dyshohet se i shkaktuan buxhetit të Kosovës mbi 1 mln euro dëm, ngrihet akuzë ndaj 2 personave

dyshohet-se-i-shkaktuan-buxhetit-te-kosoves-mbi-1-mln-euro-dem,-ngrihet-akuze-ndaj-2-personave

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj S.S. dhe A.F. pasi dyshohen për dëmtim të buxhetit të Kosovës në vlerë mbi një milion euro. Në një njoftim për media të hënën, Prokuroria tha se S.S., një pronar i një kompanie private, paraqiti të dhëna të falsifikuara për përfitim të granteve nga Ministria e Bujqësisë. […]

Related posts

Gaza: Vritet drejtoresha e Shoqatës së Gjysmëhënës së Kuqe

admin

Dashuri nën zjarr/ Si i mbijetoi luftës në Kosovë një çift i përzier etnikisht

admin

Në Gjermani mungesa e punëtorëve të kualifikuar arriti nivel rekord në 2022

admin