RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ekipet e shpëtimit nga Malta kanë gjetur qindra trupa të viktimave të përmbytjeve në Libi

ekipet-e-shpetimit-nga-malta-kane-gjetur-qindra-trupa-te-viktimave-te-permbytjeve-ne-libi

Ekipet e shpëtimit nga Malta gjetën qindra trupa të viktimave të përmbytjeve katastrofike në plazhin e qytetit libian Derna.

Mediat e huaja shkruajnë se ato kanë gjetur rreth 400 trupa sipas vlerësimeve paraprake.

“Në plazh kishte rreth 400 trupa sipas vlerësimeve paraprake, megjithëse është e vështirë të thuhet numri i saktë”, tha kreu i ekipit të shpëtimit, Natalino Bezina.

Ai vend dërgoi një ekip prej 72 shpëtimtarësh, anëtarë të mbrojtjes ushtarake dhe civile. /abcnews

Related posts

Zbulohet motivi i mundshëm për vrasjet e shumëfishta në Beograd

rezart morina

Myftiu Tërnava vizitoi Myftininë e Bajrampashës në Stamboll

admin

Rruga “Xhorxh Bush” hapet sot – do të jetë shesh për qytetarët dhe për qarkullimin e trafikut urban

admin