RTV AHIRETI
Lajme

Emmanuel Macron në vizitën e parë shtetërore të një presidenti francez në Gjermani në 24 vite: Marrëdhëniet mes dy vendeve, “zemra e Evropës”

emmanuel-macron-ne-viziten-e-pare-shteterore-te-nje-presidenti-francez-ne-gjermani-ne-24-vite:-marredheniet-mes-dy-vendeve,-“zemra-e-evropes”

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mbërritur në Berlin me bashkëshorten e tij Brigitte për një vizitë shtetërore treditore. Presidenti Macron dhe Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, theksuan në fillim të takimit të tyre rëndësinë e marrëdhënieve midis Francës dhe Gjermanisë për Evropën. “Marrëdhëniet gjermano-franceze janë qendrore për Evropën, ato janë të nevojshme që Evropa të ecë përpara”, tha Macroni

Related posts

Scholz: Jemi përgatitur për një dimër pa probleme energjetike

admin

Kurti: Është koha të qetësohet situata në veri

rezart morina

Presidenti maqedonas me vizitë në Kosovë, do të pritet nga Osmani

admin