RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdogan i uron botës islame vitin e ri hixhri 1444

erdogan-i-uron-botes-islame-vitin-e-ri-hixhri-1444

Presidenti Recep Tayyip Erdogan i uroi botës islame vitin e ri hixhri me një mesazh të postuar në llogarinë e tij në Twitter.

Në mesazhin e postuar Presidenti Erdogan shkruan: “Popullit turk dhe botës islame u uroj vitin e ri hixhri 1444 me urime të përzemërta. Lutem që viti i ri të sjell mirëqenie, paqe dhe qetësi për njerëzimin.”

Postimi i Presidentit Erdogan u shoqërua me fotografinë e Qabesë. /mesazhi

Related posts

Deklaratë nga muslimanët dhe hebrenjtë në Suedi: Ata që djegin librat në fund djegin edhe njerëzit

admin

SHBA, qytetarët bëjnë homazhe për migrantët të cilët u gjetën të vdekur në kamion

admin

Osmani: Masakra në Podujevë, dëshmi e gjenocidit të Serbisë

admin