RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdoğan Macron-it gjatë një bisede me liderë: Eja, bashkëngjitu edhe ti në Organizatën e Shteteve Turke

erdogan-macron-it-gjate-nje-bisede-me-lidere:-eja,-bashkengjitu-edhe-ti-ne-organizaten-e-shteteve-turke

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, ftoi homologun francez Emmanuel Macron, i cili u afrua gjatë një bisede të liderit turk me krerë të vendeve të tjera para nisjes së takimit të parë të Komunitetit Politik Evropian të enjten, që të bashkëngjitet në Organizatën e Shteteve Turke, raporton Anadolu Agency (AA).

“Eja, bashkëngjitu edhe ti”, i tha Erdoğan Macron-it teksa po bisedonte me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev, kryeministrin e Armenisë Nikol Pashinyan dhe kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban në lidhje me Organizatën e Shteteve Turke.

Related posts

Blloku afrikan thotë se ka një plan për ndërhyrje të mundshme në Niger

admin

Billström: Trupat e NATO-s do të operojnë në Suedi, por nuk duam baza të përhershme të NATO-s

admin

Borrell: Do të vazhdojmë të sigurojmë stabilitet në veri të Kosovës

rezart morina