RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Erdogan takohet me presidentin palestinez dhe liderin e Hamasit

erdogan-takohet-me-presidentin-palestinez-dhe-liderin-e-hamasit

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan u takua me presidentin palestinez, Mahmoud Abbas dhe kreun e Byrosë Politike të Hamasit, Ismail Haniyeh, raporton Anadolu.

Takimi trepalësh i presidentit Erdoğan me presidentin palestinez, Abbas dhe kreun e Byrosë Politike të Hamasit, Haniyeh, të cilët erdhën për vizitë zyrtare në Türkiye, u mbajt në Kompleksin Presidencial dhe ka qenë i mbyllur për mediat.

Related posts

Turqia i jep mbështetje Kosovës në fushën e sigurisë

admin

Ajeti raporton në Komisionin që e mbikëqyrë AKI-në

admin

Arabia Saudite ‘dënon fuqishëm’ djegien e Kur’anit në Suedi

rezart morina