RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdogan uron Argjentinën për fitoren e Kupës së Botës

erdogan-uron-argjentinen-per-fitoren-e-kupes-se-botes

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar Argjentinën për fitoren e Kupës së Botës të dielën.

“Unë e përgëzoj sinqerisht Argjentinën dhe të gjithë argjentinasit, të cilët u bënë kampionë të Kupës së Botës FIFA 2022 pas një prej ndeshjeve finale më të kontestuara në histori”, shkroi Erdogan në Twitter.

Argjentina e fitoi ndeshjen 4–2 me penallti pas një barazimi 3–3 pas kohës shtesë për titullin e tretë të Kupës së Botës FIFA dhe i pari që nga viti 1986.

Ata kryesuan 2–0 në pjesën e parë, por një hat-trick për Francën nga Kylian Mbappé dhe goli shtesë për Argjentinën barazuan ndeshjen në kohën shtesë.

 

 

Related posts

Qeveria Çeke forcon ligjin kundër konfliktit të interesit të politikanëve

admin

Izraeli arreston 19 palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar

admin

Lavrov më 6-7 prill zhvillon vizitë zyrtare në Turqi

rezart morina