RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Fillon nxjerrja e minatorëve të bllokuar në Minierën e Trepçës

fillon-nxjerrja-e-minatoreve-te-bllokuar-ne-minieren-e-trepces

Prej orëve të vona mbremë e deri në këto çaste kanë mbetur të bllokuar disa punëtorë të Minierës së Trepçës, shkak një prishje e ashnesorit.

Këtë e ka konfirmuar për IndeksOnline Kryesuesi i bordit të Trepçës, Bahri Hyseni.

Ai bëri të ditur se nuk ka asnjë të lënduar dhe se minatorët janë rrugës duke dalur prej Minierës së Trepçës përmës rrugëve alternative.

“Kanë qenë poshtë në Minierë duke punuar, punëtorët tashmë janë rrugës duke dalur, gjatë ditës kanë provuar ta rregullojnë po më gjasë nuk është rregulluar dhe po i përdorin rrugët aletrantive”, ka thënë Hyseni.

Related posts

Ambasada britanike: S’ka asnjë model të Irlandës së Veriut që mund të imponohet si “zgjidhje për Kosovën”

admin

Armiqësia dhe dhuna ndaj politikanëve, si mund të mbrohen?!

admin

Intelegjenca boshnjake ngre alarm për praninë e pjesëtarëve të Wagner dhe Ujqve të Natës

admin