RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Fillon takimi Erdoğan-Zelenskyy në Lviv të Ukrainës

fillon-takimi-erdogan-zelenskyy-ne-lviv-te-ukraines

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është takuar me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi Erdoğan-Zelenskyy ka filluar në Pallatin Potocki.

Presidenti Erdoğan, pas takimit kokë më kokë me Zelenskyy, në Pallatin Potocki, do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres.

Pas takimit, Erdoğan, Zelenskyy dhe Guterres, do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për media. /aa

Related posts

Shtëpia e Bardhë: Nëse Kina propozon armëpushim, Kievi ta refuzojë – VIDEO

rezart morina

Nuk kanë të ndalur vrasjet në Serbi, një djalë vrau babanë e tij

admin

Spanjë, mijëra zjarrfikës marshojnë drejt Parlamentit për zgjerimin e të drejtave të tyre

admin