RTV AHIRETI
Lajme

Forcat ajrore italiane kapin “avionët rusë” mbi Detin Baltik, nuk iu përgjigjën radios për të komunikuar

forcat-ajrore-italiane-kapin-“avionet-ruse”-mbi-detin-baltik,-nuk-iu-pergjigjen-radios-per-te-komunikuar

Forcat ajrore italiane përgjuan dy avionë rusë që fluturonin mbi ujërat ndërkombëtare në Detin Baltik, thanë burimet e mbrojtjes në Romë për Reuters. Përgjimet u kryen të enjten dhe të premten në mëngjes nga avionët italianë Eurofighter me bazë në bazën polake të Malbork, si pjesë e një misioni policor ajror të NATO-s, tha forcat

Related posts

Turqia uron Rutten për emërimin në postin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s

RTI

SHBA-ja planifikon ta reduktojë nikotinën në cigare

admin

SHBA, 12 mijë viza speciale shtesë për afganët që punuan me misionin amerikan

admin