RTV AHIRETI
-PolitikëKosovaLajmeLajmet e funditShqipëriaTë Gjitha

Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë/ Erisa Xhixho: Duhen më shumë vepra dhe politika konkrete për gratë dhe vajzat

forumin-per-grate,-paqen-dhe-sigurine/-erisa-xhixho:-duhen-me-shume-vepra-dhe-politika-konkrete-per-grate-dhe-vajzat

Deputetja Erisa Xhixho, ka ndarë me ndjekësit një foto me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ndërsa po merr pjesë në Forumin për gratë Paqen dhe Sigurinë. Në një postim në Facebook, Xhixho shkruan se paqja dhe siguria në botë nuk arrihen pa gjithpërfshirjen e grave dhe vajzave në proceset demokratike. Ajo u shpreh se Kosova […]

Related posts

Pakistani godet “bazat e terroristëve” brenda Iranit pas “shkeljes së paprovokuar të hapësirës ajrore”

rezart morina

Kërkesa për heqjen e sanksioneve nga BE, Albin Kurti: Nuk dua të spekuloj!

admin

QUINT: Qeveria të mos marrë masa të reja për të hyrë me forcë në ndërtesat komunale në veri

admin