RTV AHIRETI
Lajme

FOTO/ Pluhuri saharian ‘pushton’ Athinën, qyteti dhe zonat përreth mbulohen nga mjegulla portokalli

foto/-pluhuri-saharian-‘pushton’-athinen,-qyteti-dhe-zonat-perreth-mbulohen-nga-mjegulla-portokalli

Një mjegull portokalli, e ardhur nga shkretëtira e Saharasë ka mbuluar të gjithë kryeqytetin grek, Athinë. Sipas zyrtarëve, ky është një nga episodet më të këqija që ka goditur Greqinë që nga viti 2018. Territori grek ishte goditur nga një valë ë tullë pluhuri në fund të marsit dhe fillim të prillit, të cilat mbuluan

Related posts

Polonia vendos pajisje monitoruese përgjatë kufirit me Bjellorusinë

admin

Rusia përsërit kushtet për negociatat e paqes me Ukrainën

admin

Bullgaria, vendi me konsumin më të lartë të duhanit në BE, Suedia më të ulëtin

admin