RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Fundoset varka me emigrantë, raportohet për 20 të zhdukur

fundoset-varka-me-emigrante,-raportohet-per-20-te-zhdukur

Të paktën 20 emigrantë afrikanë janë zhdukur pas fundosjes së një varke në brigjet e Tunizisë.

Besohet se varka me emigrantë ishte nisur në drejtim të Italisë.

Roja bregdetare tuniziane shpëtoi 17 persona në bordin e varkës pranë qytetit Sfax, dy prej të cilëve janë në gjendje kritike. /abcnews

Related posts

Situata me meningjit, mbi 80 persona të spitalizuar gjatë këtij viti

rezart morina

Shiu i madh shkakton përmbytje dhe mbyllje të shkollave në Arabi – VIDEO

admin

SHBA-ja, Japonia dhe Koreja e Jugut zgjerojnë lidhjet e sigurisë në samitin historik të “Camp David”

admin