RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Gjenerali amerikan tregon se çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore

gjenerali-amerikan-tregon-se-cfare-ndodh-nese-rusia-perdor-arme-berthamore

Gjenerali amerikan, David Petraeus ka folur për mediat se çfarë do të ndodhë nëse Rusia vendosë të përdorë një armë bërthamore në Ukrainë dhe cila do të jetë përgjigja e Perëndimit.

Gjatë një interviste në ABC, ai u shpreh se nëse Kremlini ndërmerr një akt të tillë atëherë kundërpërgjigja do të jetë e paparashikuar.

“Do të ndërmarrim një sulm kolektiv me NATO që do të eliminonte çdo forcë konvencionale të Rusisë në Ukrainë, në Krime dhe çdo anije në Detin e Zi.

Ai mohoi se pas një sulmi bërthamor edhe kundërpërgjigja e tij duhet të jetë sërish bërthamore. /A2

Related posts

Shefi i Wagnerit thotë se do t’ia dorëzojë Ushtrisë ruse Bakhmutin deri më 1 qershor

admin

Punëtorët që bënë Kupën e Botës të ndodhë tani po shijojnë lojërat

admin

Dy civilë të vrarë dhe disa të plagosur në sulmin ajror në Idlib të Sirisë

admin