RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Gjykata Speciale ia sekuestron telefonin Nait Hasanit

gjykata-speciale-ia-sekuestron-telefonin-nait-hasanit

Ish të burgosurit politik, deputetit dhe ambasadorit, Nait Hasani, të dielën i është konfiskuar telefoni me urdhër të Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale.

Burime të KP kanë bërë të ditur se për këtë arsye Hasani është shoqëruar nga hetuesit e EULEX-it për tri orë, në bazën e tyre në Fushë-Kosovë.

Ndryshe, me urdhër të Dhomave të Specializuara, EULEX ka bastisur të martën banesën e familjarëve të heronjve Fahri e Bahri Fazliu, ndërsa në mbrëmje i ka sekuestruar telefonin edhe ish-komandantit të Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafës.

Related posts

Ndryshon qarkullimi i autobusëve urbanë për sot dhe nesër

rezart morina

Infermierët ndihen të diskriminuar nga SHSKUK-ja, paralajmërojnë protesta dhe greva

admin

Scholz viziton Indinë

admin