RTV AHIRETI
Lajme

Guterres i bën thirrje Izraelit të mos kryejë ofensivë në Rafah: Një operacion ushtarak do të ishte…

guterres-i-ben-thirrje-izraelit-te-mos-kryeje-ofensive-ne-rafah:-nje-operacion-ushtarak-do-te-ishte…

Shefi i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, i bëri thirrje Izraelit që të mos e pushtojë qytetin jugor të Gazës, Rafahun. Kjo thirrje e Guterres erdhi pasi kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se do ta pushtojë Rafahun pavarësisht nëse arrihet ose jo një marrëveshje me Hamasin – grupin palestinez të shpallur organizatë terroriste nga Shtetet

Related posts

Kurti për 15 modelet e ofruara për Asociacionin: Jemi duke i trajtuar

admin

OKB: Në Gaza nuk ka mbetur asnjë vend i sigurt

rezart morina

Rrjetet islamiste në Gjermani, kush është grupimi “Muslim Interaktiv” dhe qëllimi i tij

admin