RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Hamasi thotë se ka shkatërruar më shumë se 150 automjete të ushtrisë izraelite

hamasi-thote-se-ka-shkaterruar-me-shume-se-150-automjete-te-ushtrise-izraelite

Krahu i armatosur i Hamasit shkatërroi 135 automjete të ushtrisë izraelite, tërësisht ose pjesërisht, në 72 orët e fundit në të gjithë Gazën, tha një zëdhënës.

Abu Obaida shtoi se luftëtarët e grupit vranë dhe plagosën “dhjetëra” ushtarë izraelitë duke hedhur në ajr një numër boshte tunelesh, si dhe ndërtesa.

“Turmat” e trupave izraelite u sulmuan gjithashtu me predha mortajash dhe raketa me rreze të shkurtër veprimi, ndërsa raketat u hodhën drejt qyteteve në Izrael, shtoi ai.

Related posts

Alarmante: Rreth 40 mijë përdorues aktiv të drogave, në Psikiatri s’ka vende të lira

rezart morina

Deputeti 37-vjeçar bëhet kryeministri i Irlandës! Simon Harris, lideri më i ri në historinë e vendit

admin

Presidentja Osmani intervistë për Zërin e Amerikës: Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta

admin