RTV AHIRETI
Lajme

Haxhilerët kthehen në Kosovë pas përfundimit të Haxhit, duke shpresuar për paqe dhe harmoni

haxhileret-kthehen-ne-kosove-pas-perfundimit-te-haxhit,-duke-shpresuar-per-paqe-dhe-harmoni
Një numër i konsideruar i haxhilerëve janë kthyer sot në Kosovë, pas kryerjes me sukses të Haxhit. Me lot gëzimi, dhe me emocione të shumta u pritën haxhilerët nga familjarët e tyre në orët e para të së hënës.
Ata lutje të përbashkët e kishin për Kosovën, që të mbizotërojë paqja dhe harmonia.

Related posts

Vazhdojnë pritjet dhe kolonat në hyrje-daljet e Kosovës

rezart morina

Samiti i G7-s në Hiroshima: Solidaritet me Kievin

rezart morina

Ligjvënësit turq vonojnë votimin për anëtarësimin e Suedisë në NATO

rezart morina