RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Hëna e plotë në Istanbul ofroi pamje mahnitëse me monumentet e qytetit

hena-e-plote-ne-istanbul-ofroi-pamje-mahnitese-me-monumentet-e-qytetit

Hëna e plotë, e cila filloi të perëndojë drejt mëngjesit, ofroi pamje mahnitëse, raporton Anadolu Agency (AA).

Hëna e plotë e cila u pa menjëherë para lindjes së diellit, ofroi festë vizuale me objektet historike dhe monumentet e qytetit.

Veçanërisht, Xhamia e Madhe Ajasofja (Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi), e cila para dy vitesh ka filluar të ripërdoret si xhami dhe Ura e Dëshmorëve të 15 Korrikut, krijuan pamje për kartolina.

Fotografët nga ana tjetër e përjetësuan këtë moment.

Related posts

Mitrovica, komuna më e varfër në Kosovë

admin

“Gjermania i ka dorëzuar Ukrainës sistemin e mbrojtjes ajrore ‘Patriot’”

admin

Ministria e Jashtme hap konkurs për 30 zyrtarë/e për misione diplomatike

rezart morina