RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Holandë, “Muhammed” emri i dytë më i preferuar për foshnjat meshkuj në vitin 2022

holande,-“muhammed”-emri-i-dyte-me-i-preferuar-per-foshnjat-meshkuj-ne-vitin-2022

Emri “Muhammed” është renditur i dyti në listën e emrave që i janë vendosur foshnjave meshkuj në vitin 2022 në Holandë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të publikuara nga Institucioni i Sigurimeve Shoqërore (SVB) të Holandës, mësohet se emri më shumë i preferuar për të sapolindurit meshkuj në vend vitin e kaluar ka qenë “Noah” me 871, ndërsa për vajzat emri “Emma” me 677 raste.

Kur u vlerësua së bashku me shkrimet e ndryshme, emri “Muhammed” me 671 raste zuri vendin e dytë në mesin e emrave të vendosur për foshnjat djem.

Related posts

Gruri ukrainas në BE, arrihet në parim marrëveshja me pesë shtete

rezart morina

Erërat dhe shiu godasin Mozambikun ndërsa stuhia po afrohet

rezart morina

Shkupi dhe Tirana nënshkruajnë 20 marrëveshje bashkëpunimi

admin