RTV AHIRETI
KosovëLajmeLajmet

Hoxha, prifti, frati dhe shehu pajtojnë tri familje në Doblibarë të Gjakovës

hoxha,-prifti,-frati-dhe-shehu-pajtojne-tri-familje-ne-doblibare-te-gjakoves

Sot në Kishën e Shën Mëhillit në fshatin Doblibarë të Gjakovës u bë pajtimi mes tri familjeve Gjevalin Alija, Muharrem Musa dhe Qëndrim Sadiku, në praninë e fratit, priftit, shehit dhe hoxhës.

Kështu ka bërë të ditur Famullia e Shën Mihillit në fshatin Doblibarë.

“Zoti iu mbushtë me të mira e bekime për shembullin e mirë që sot jepni, dhe shembullin tuaj e ndjekshin të gjithë ata të rinj që mbajnë urrejtje. Zoti e shënoftë me shkronja të arta këtë vepër të faljes dhe pajtimit në librat e amshimit. Duani njeri-tjetrin, siç ju desha juve, është porosia e vet Jezu Krishtit”, tha famullitari Don Robert Jakaj me rastin e këtij akti njerëzor e patriotik.

Related posts

Zelensky: Ekspertët ndërkombëtarë po përgatisin vendime të vështira për Ukrainën

rezart morina

Shqipëri, vazhdon dërgimi i ndihmave drejt Turqisë

rezart morina

Pakistan, shkon në mbi 1.200 numri i të vdekurve nga përmbytjet

admin