RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Hungaria: NATO duhet të parandalojë konfliktin e drejtpërdrejtë me Rusinë

hungaria:-nato-duhet-te-parandaloje-konfliktin-e-drejtperdrejte-me-rusine

Hungaria planifikon të paralajmërojë aleatët e saj të NATO-s se është e nevojshme të bëjë gjithçka që duhet për të parandaluar një konflikt të drejtpërdrejtë me Rusinë.

Kështu u shpreh të martën ministri i Jashtëm hungarez Peter Szijjarto, pas mbërritjes së tij në Bruksel për një takim me homologët e tij të NATO-s, shkruan Tass.

“Takimi i ministrave të jashtëm të NATO-s është gati të fillojë. Ne kemi ardhur këtu me shpresën se askush nuk do të hedhë dyshime mbi rëndësinë e vendimit tonë të mëparshëm të përbashkët se NATO nuk është palë në luftën që po ndodh në fqinjësinë tonë. dhe se ne duhet të bëjmë gjithçka që është e mundur për të shmangur një konflikt të drejtpërdrejtë midis NATO-s dhe Rusisë”, u shpreh ai. /abcnews

Related posts

Punimet në rrjet, këto zona do të mbesin pa rrymë

admin

5 nga të plagosurit në Prizren transferohen në QKUK, kanë lëndime në gjoks e në qafë

admin6

Varrosen mbetjet mortore të 8 viktimave të luftës në Bosnjë e Hercegovinë

admin