RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

I refuzohet ankesa: Specialja ia vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit

i-refuzohet-ankesa:-specialja-ia-vazhdon-paraburgimin-rexhep-selimit

Paneli i Apelit në Gjykatën Speciale ka marrë vendim për ankesën e ish-deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, për vazhdimin e paraburgimit.

Paneli ka vendosur që Selimit t’i refuzohet në tërësi ankesa, dhe rrjedhimisht, atij i vazhdohet paraburgimi, shkruan lajmi.net.

Apeli ka theksuar në arsyetimin e tij se ekzistojnë sërish rreziqet e përmendura më herët nëse Selimi mbrohet në liri.

“10-shit” të UÇK-së i është kërkuar që shkresat në lidhje me vendimin e Apelit t’i dërgojë deri 10 ditë pas marrjes së tij.

Related posts

Hamasi “tregoi fleksibilitet” për të arritur marrëveshjen e armëpushimit në Gaza

rezart morina

Aksident në Rrugën e Kombit, humb jetën polici shqiptar

admin

Rreth 5.500 persona ende të zhvendosur për shkak të reshjeve masive në Korenë e Jugut

rezart morina