RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

I vihet zjarri një dyqani të rrobave në Zveçan, pronarja dyshon se i është bërë qëllimshëm

i-vihet-zjarri-nje-dyqani-te-rrobave-ne-zvecan,-pronarja-dyshon-se-i-eshte-bere-qellimshem

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një grua ka raportuar se i është vënë zjarri dyqanit të saj të rrobave.

Rasti ka ndodhur sot në Zveçan në orët e hershme të mëngjesit, në ora 00:45.

“Ankuesja femër kosovare ka informuar se persona të panjohur i kanë vënë zjarrin butikut të saj, zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Lidhur me rastin ankuesja dyshon se zjarri i është vënë qëllimshëm nga persona të dyshuar”, thuhet në raport.

Sipas ankueses, vlera e dëmit është e lartë. Rasti është duke u hetuar.

Related posts

Gjashtë palestinezë u vranë në sulmin e dytë izraelit në Rafah

rezart morina

Rreth 27 njerëz të strehuar në një shkollë në Gaza, vriten nga një sulm ajror izraelit

admin

Paqja dhe siguria në Kosovë, temë diskutimi mes Osmanit dhe komandantit në ardhje të KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutaş

rezart morina