RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

I vihet zjarri një xhamie në Holandë

i-vihet-zjarri-nje-xhamie-ne-holande

Departamenti i zjarrfikësit tha në një deklaratë se pas ndërhyrjes në xhaminë në Veldhoven, në afërsi të qytetit të Eindhovenit, zjarri është vënë nën kontroll brenda një ore

Një xhamie në qytezën Veldhoven të Holandës i është vënë zjarri në orët e mëngjesit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Departamenti i zjarrfikësit tha në një deklaratë se pas ndërhyrjes në xhaminë në Veldhoven, në afërsi të qytetit të Eindhovenit, zjarri është vënë nën kontroll brenda një ore.

Agjencia publike e lajmeve NOS raportoi në një lajm mbi incidentin se policia dyshon për zjarrvënie.

Në lajm thuhet se zjarri ka rënë rreth orës 02:30 dhe se objekti është dëmtuar rëndë.

Policia ka nisur hetim rreth incidentit.

Ndryshe, më herët ka pasur reagime lokale ndaj xhamisë me emrin “Islamplanning”. /aa

Related posts

Luftime nga veriu në jug, 32 të vrarë nga sulmet izraelite në Gazë

admin

Libani po kthehët në një zonë lufte

rezart morina

SHBA paralajmëron se një ofensivë e Izraelit në Liban, mund të çojë në zgjerim të luftës

admin