RTV AHIRETI
Lajme

Incidentet mes anijeve dhe avionëve të dy fuqive ushtarake në Paqësor, SHBA-Kinë bisedime në Havaji! Çfarë u diskutua dhe a do të qetësohen marrëdhëniet mes tyre

incidentet-mes-anijeve-dhe-avioneve-te-dy-fuqive-ushtarake-ne-paqesor,-shba-kine-bisedime-ne-havaji!-cfare-u-diskutua-dhe-a-do-te-qetesohen-marredheniet-mes-tyre

Zyrtarët amerikanë dhe ata kinezë u takuan këtë javë për herë të parë pas gati dy vitesh, për të biseduar rreth incidenteve mes anijeve dhe avionëve të dy fuqive ushtarake në rajonin e Paqësorit. Bisedimet që zgjatën nga e mërkura deri të enjten në Havaji, shënojnë rifillimin e dialogut të ndalur nga Pekini menjëherë pas

Related posts

VIDEO/ Në hetim për 34 akuza, Donald Trump i uron ditëlindjen bashkëshortes nga gjykata! Ish presidenti ankohet për temperaturat në sallë: Po ngrijmë!

admin

Dora greke nuk u zgjat për emigrantët që po fundoseshin

admin

Dita Botërore e Eliminimit të Diskriminimit Racor: Bota të luftojë racizmin

rezart morina