RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Indinjatë në Indi, mësuesja urdhëron nxënësit të dhunojnë shokun e tyre mysliman – VIDEO

indinjate-ne-indi,-mesuesja-urdheron-nxenesit-te-dhunojne-shokun-e-tyre-mysliman-–-video

Videoja e një mësuesje në Indi që iu kërkon nxënësve të dhunojnë shokun e tyre ka shkaktuar indinjatë në Indi. Në video, autenticiteti i së cilës është konfirmuar nga policia, shihet mësuesja e një shkolle private në shtetin Uttar Pradesh duke urdhëruar nxënësit që të godasin 7 vjeçarin se është mysliman.

“Pse e godet kaq butë? Goditeni më fort”, dëgjohet të thotë mësuesja. Më pas ajo kërkon nga nxënësit që ta godasin djalin edhe në trup, i cili fillon duke qarë për shkak të dhimbjeve. “Filloni ta godisni në shpinë. Fytyra e tij ka filluar të skuqet, goditeni në shpinë”, thotë më tej mësuesja.

Policia tha se mësuesja do të ndëshkohej, duke vënë në dukje se familja e djalit kishte ndërmarrë veprime ligjore kundër saj. “Mësuesja kishte thënë se nxënësit myslimanë, nënat e të cilëve nuk i kushtonin vëmendje të mjaftueshme mësimeve të tyre ishin të llastuar”, tha policia. /abcnews

Related posts

Dyshohet se kanë bashkëpunuar me Rusinë dhe Bjellorusinë, vihen në pranga 18 shtetas në Poloni

admin

Rritet në 37.372 numri i pa’lestinezëve të vr’arë nga su’lmet iz’raelite në Ga’za

admin

Rusia përgatitet të dorëzojë centralin Zaporizhia

admin