RTV AHIRETI
Shëndetësi

Infektime nga Omicron BA5/ Mjeku Alimehmeti: Shumë më infektues, shkakton edhe humbje jete

infektime-nga-omicron-ba5/-mjeku-alimehmeti:-shume-me-infektues,-shkakton-edhe-humbje-jete

Edhe pse ka rritje të rasteve të infektuara me Covid, madje e shoqëruar edhe me një rritje të numrit të pacientëve të shtruar në spitalin Covid, epidemiologu Ilir Alimehmeti në një analizë bërë dhe ecurisë së epidemisë Covid në vende të tjera, shpjegon se kjo është një valë, nuk është alarmante si ato të mëparshmet. 

Related posts

Pse ndjejmë dhimbje të forta në trup gjatë dimrit? Këshilla për ta trajtuar atë

admin

4 sëmundjet që mund të përkeqësohen në mot të nxehtë

admin

​Shenja e hershme e Alzheimer mund të shihet edhe kur parkoni një makinë

admin