RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Iran – Katër të ekzekutuar për spiunazh për Izraelin

iran-–-kater-te-ekzekutuar-per-spiunazh-per-izraelin

Katër persona janë ekzekutuar, pasi u shpallën fajtorë për spiunazh për Izraelin, njoftoi të dielën agjencia zyrtare e lajmeve e Republikës Islamike të Iranit, IRNA.

IRNA raportoi se të katër kishin qenë anëtarë të një rrjeti të drejtuar nga Mossad, agjencia kombëtare e shërbimit sekret izraelit.

”Ata ishin zbuluar se kishin dëmtuar pronën publike dhe se ishin përfshirë në rrëmbimet e civilëve”, tha ajo.

Nuk u publikuan detaje se ku u arrestuan të katërt ose se kur u ekzekutuan.

Nuk u përmend gjithashtu një lidhje me trazirat aktuale në pjesën më të madhe të Iranit.

Related posts

Borrell mirëpret zotimet e Kosovës: Presim hapa të mëtejshëm për shtensionim

rezart morina

Armenët po vazhdojnë të ikin nga Nagorno-Karabakhu, pasi Azerbejxhani rifitoi kontrollin

rezart morina

OKB: Kriza ushqimore do ta destabilizojë edhe më shumë Lindjen e Mesme

admin