RTV AHIRETI
Ish-komandantiKFORKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Ish-komandanti i KFOR-it: Në sulmin terrorist në Banjskë ishin të përfshira edhe institucionet e Serbisë

ish-komandanti-i-kfor-it:-ne-sulmin-terrorist-ne-banjske-ishin-te-perfshira-edhe-institucionet-e-serbise

Gjenerali Erhard Buhler, i cili për një vit ishte komandant i KFOR-it, vazhdon të monitorojë situatën në Kosovë, veçanërisht situatën e sigurisë. Ai ka komentuar sulmin terrorist në manastirin në fshatin Banjskë, i cili u krye para disa muajsh nga një grup i armatosur nga Serbia dhe deklaratën e fundit të ministrit të Brendshëm të […]

Related posts

Fidan: Heshtja ndaj sulmeve të Izraelit në Gaza nënkupton miratimin e paligjshmërisë në mbarë botën

admin6

Ministrat e Jashtëm të Spanjës dhe Turqisë diskutojnë masën e njohjes së Palestinës

rezart morina

Ish-gjeneralët amerikanë: Dështimet e administratës Biden në planifikim çuan në rënien kaotike të Kabulit

admin