RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ish-kryetari i AAK-së në Prizren kërcënon stafin e RTV Besa, reagon AGK-ja

ish-kryetari-i-aak-se-ne-prizren-kercenon-stafin-e-rtv-besa,-reagon-agk-ja

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka njoftuar se stafi i RTV Besa në Komunën e Prizrenit është kanosur e kërcënuar gjatë ditës së djeshme nga ish kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në këtë komunë, Lulzim Kabashi.

Sipas një njoftimi drejtuar Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, redaksia e këtij mediumi ka thënë se: “Ish kryetari i AAK-së në Prizren Lulzim Kabashi ka “bastisur” dje pasdite zyret e RTV Besa ku duke u kanosur dhe kërcënuar mediumin lokal RTV Besa. Ai ka kërcënuar me jetë për shkak të një lajmi të publikuar nga mediumi për një ish kandidat të AAK-së në zgjedhjet e fundit lokale të arrestuar dje nën dyshimin për posedim të substancave narkotike. Rasti është paraqitur në Policinë e Prizrenit.”

“Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon kërcënimin dhe kanosjen ndaj kolegëve të mediumit lokal, RTV Besa, njëherësh i bën thirrje Policisë së Kosovës të trajtojë rastin me prioritet në mënyrë që kolegët të vazhdojnë të kryejnë profesionin e tyre pa u penguar”, thuhet në njoftim.

Related posts

Nisen 6 anije të tjera me grurë nga Ukraina

admin

Shefi i Mossadit në Doha për të diskutuar zgjatjen e pauzës humanitare në Gaza

admin6

Zhduken dy persona në Gjilan

rezart morina