RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës aderon në LDK

ish-kryetari-i-odes-ekonomike-te-kosoves-aderon-ne-ldk

Ish-kryetari i Odës Ekonomike (OEK), Berat Rukiqi nga sot do të jetë pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka njoftuar i pari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku.

Sipas Abdixhikut, Rukiqi do t’i jep vlerë projektit politik të LDK-së.

“Ligjëruesi universitar e doktoranti i ekonomisë Berat Rukiqi, nga sot është pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Si ekonomist i dalluar e si aktivist i pandalshëm i angazhimit publik për një shoqëri të zhvilluar, Berati me gjithë bagazhin e tij intelektual e profesional do t’i japë vlerë projektit tonë politik”, njofton Abdixhiku.

Ai shton se ish-kryetari i OEK-ut i njeh mirë gjitha sfidat e sektorit privat.

“Berat Rukiqi ka magjistruar në Bruksel mbi Politikat Ekonomike të Bashkimit Evropian; gjersa vazhdon studimet e doktoratës në Universitetin e Prishtinës. Si udhëheqës i Odës Ekonomike të Kosovës, ai ka artikuluar në vazhdimësi pikëpamje të një ekonomie të lirë e të fuqishme. Ai i njeh mirë të gjitha sfidat e sektorit privat, sikurse dhe njeh mirë domosdoshmërinë e kohës për një ambient që ankoron vendin tonë në stade të reja zhvillimore”, shton ai.

Related posts

Mbi 10 marrëveshje në rendin e ditës në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive

rezart morina

Ushtarët ukrainas të kapur rob në Azovstal nxirren para gjyqit në Rusi

rezart morina

“Askush nuk po na ndihmon”: Dëshpërim dhe zemërim në Sirinë veriperëndimore

admin