RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton vjen për herë të parë në Tiranë

ish-presidenti-i-shba,-bill-clinton-vjen-per-here-te-pare-ne-tirane

Bill Clinton, presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të vizitojë Shqipërinë.

Sipas medieve në vendin tonë, mësohet se vizita e Clinton vjen me ftesë të Kryeministrit Edi Rama, pikërisht në prag të Ditës së Pavarësisë të Amerikës, më 4 Korrik. Ai do të pritet nga Kryeministri Edi Rama në një pritje zyrtare në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Më pas ish-kreu i Shtëpisë së Bardhë dhe Kryeministri do të kenë një deklaratë të përbashkët. Në axhendë është edhe një darkë mes tyre. /atsh

Related posts

Malajzia përballet me ‘parlamentin e varur’ për herë të parë në histori

admin

I mbijetuan tërmetit, një familje siriane me 7 anëtarë vdes nga zjarri – VIDEO

admin

Lajçak takohet me Kurtin në Greqi: Diskutuam për hapat e mëtejmë në procesin e dialogut për normalizim

admin