RTV AHIRETI
Lajme

Ish Presidenti Trump: Ndalimi i abortit në Arizona, i tepruar

ish-presidenti-trump:-ndalimi-i-abortit-ne-arizona,-i-tepruar

Të drejtat riprodhuese janë vendosur përsëri në qendër të fushatës presidenciale në Shtetet e Bashkuara, ndërsa kandidati republikan Donald Trump u distancua nga vendimi i Gjykatës së Lartë të Arizonës që ndaloi pothuajse të gjithë abortet në këtë shtet. Siç njofton korrespodenti i Zërit të Amerikës Scott Stearns, ekipi i fushatës së Preidentit Biden thotë

Related posts

BE-ja publikon agjendën, takimi trepalësh nis në ora 18:00

admin

Blinken: Partneriteti SHBA-Poloni i fortë dhe efektiv

admin

SHBA, vazhdojnë protestat e studentëve kundër sulmeve izraelite në Gaza

RTI