RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Izraeli dhe Greqia diskutojnë bashkëpunimin dypalësh

izraeli-dhe-greqia-diskutojne-bashkepunimin-dypalesh

Kryeministri i Izraelit, Yair Lapid zhvilloi bisedë telefonike me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis me të cilin diskutoi për bashkëpunimin dypalësh, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Zyra për shtyp e kryeministrisë izraelite thuhet se në bisedë kryeministri grek Mitsotakis ka uruar homologun e tij izraelit Lapid për fillimin e detyrës dhe i ka uruar atij suksese.

“Dy liderët biseduan mbi nevojën për të vazhduar thellimin e bashkëpunimit mes Greqisë dhe Izraelit, përfshirë edhe fushën e energjisë. Ata ranë dakord të qëndrojnë në kontakt të rregullt dhe të afërt”, thuhet në deklaratë.

Related posts

Presidentja e KE-së, Von der Leyen do të vizitojë Kievin

admin

Forcat izraelite rrëmbejnë të paktën 11 palestinezë gjatë bastisjeve në Bregun Përendimor

admin

Turqia thërret përsëri të dërguarin danez lidhur me përdhosjen e vazhdueshme të Kuranit

rezart morina