RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli godet disa objektiva në Rripin e Gazës

izraeli-godet-disa-objektiva-ne-rripin-e-gazes

Ushtria izraelite njoftoi se ka goditur disa objektiva në Rripin e Gazës nën bllokadë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Zyra e zëdhënësit të ushtrisë thuhet se në kuadër të operacionit “Agimi” “Ushtria goditi Gazën përballë kërcënimeve me burim Lëvizjen e Xhihadit Islamik në Rripin e Gazës”.

Gjithashtu në deklaratë bëhet e ditur se edhe në frontin e Izraelit është shpallur “situatë e veçantë”.

Në median sociale janë ndarë pamje të disa pjesëve brenda Gazës që janë vendosur në objektiv dhe të tymit që ngrihet. /aa

Related posts

Çad, 2.1 milionë njerëz në luftë me urinë

admin

Delegacioni i OSBE-së i kryesuar nga ministri Osmani pretendohet se i shpëtoi një “sulmi terrorist” në Transnistri

rezart morina

Osmani: Kushtetuta jonë është frymëzim për liritë e të drejtat e qytetarëve

rezart morina