RTV AHIRETI
Lajme

Izraelitët dalin në protestë kundër qeverisë, më e madhja që nga fillimi i luftës

izraelitet-dalin-ne-proteste-kunder-qeverise,-me-e-madhja-qe-nga-fillimi-i-luftes

Dhjetëra-mijëra izraelitë dolën para parlamentit në Jeruzalem të dielën, në protestën më masive antiqeveritare që kur filloi lufta në tetor. Ata i kërkuan qeverisë të arrijë një marrëveshje për të liruar dhjetëra pengjet e mbajtura nga Hamasi në Gazë dhe të mbajë zgjedhje të parakohshme. View this post on Instagram A post shared by Zëri

Related posts

Trump përballet sërish me drejtësinë, ka prova të reja për mashtrim

admin

Serbia insiston në heqjen e vizave për serbët e Kosovës, KE i prerë: Liberalizimi s’vlen për pasaportat e lëshuara nga Serbia

rezart morina

Konjufca: Vendimi për Manastirin e Deçanit tregon vendosmërinë e Kosovës për shtet ligjor

admin