RTV AHIRETI
Shëndetësi

Ja çfarë ndodh nese hani vezë çdo mëngjes

ja-cfare-ndodh-nese-hani-veze-cdo-mengjes

Veza është një nga produktet më të mira shtazore dhe më me vlera ushqyese. Të paktën një vezë në ditë duhet ta hani, dhe sugjerohet në mëngjes, në mënyrë që të keni energji gjatë gjithë ditës.

Disa përfitime që merrni nga veza:

Veza përmirëson përqendrimin;

Ju bën më të vëmendshëm;

Veza është e mbushur me ushqyes themelorë;

Proteina që përmban veza mund t’ju ndihmojë të bini në peshë;

Veza i jep energji trurit;

Mbron sytë.

Related posts

​Jeta pas të 50-ve, ushqimet që duhet të hiqni dorë

admin

Tri veprime të përditshme që rrisin rrezikun e diabetit

rezart morina

Temperaturat e larta mund të ndikojnë në shëndetin mendor

rezart morina