RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Japonia, Singapori e Hong Kongu hyjnë në vitin 2023

japonia,-singapori-e-hong-kongu-hyjne-ne-vitin-2023

Pas Zelandës së Re dhe Australisë Viti i Ri ka mbërritur në Japoni, Singapor e Hong Kong.

Një spektakël fishekzjarrësh ka pushtuar qiellin në Hong Kong, vendin e pestë në radhë që priti 2023-shin.

Ngjyrat e para u panë në Zelandën e Re. Më pas Australia festoi hyrjen e vitit të ri dhe në radhë ishte Japonia e Singapori.

Related posts

Kryeministri suedez: Finlanda mund të bëhet përpara anëtare e NATO-s

admin

Kurti flet për takimin me Vuçiqin në Bruksel, tregon 6 pikat që përmendi për marrëveshjen finale

admin

Tërë bota sytë në Erdoganin: Inaugurimi presidencial turk merr një mbulim të gjerë global

rezart morina