RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Japonia, Singapori e Hong Kongu hyjnë në vitin 2023

japonia,-singapori-e-hong-kongu-hyjne-ne-vitin-2023

Pas Zelandës së Re dhe Australisë Viti i Ri ka mbërritur në Japoni, Singapor e Hong Kong.

Një spektakël fishekzjarrësh ka pushtuar qiellin në Hong Kong, vendin e pestë në radhë që priti 2023-shin.

Ngjyrat e para u panë në Zelandën e Re. Më pas Australia festoi hyrjen e vitit të ri dhe në radhë ishte Japonia e Singapori.

Related posts

Japonia ndihmon në përmirësimin e ekonomisë së Afganistanit

admin

Erdoğan: Duke vrarë 14 mijë fëmijë të pafajshëm në Gaza, Izraeli e ka kaluar Hitlerin

admin6

Durmishi për ndalimin e udhëtarëve nga Serbia: Janë njoftuar vendet e QUINT-it

admin