RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Joelle Garriaud-Maylam – presidentja e re e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

joelle-garriaud-maylam-–-presidentja-e-re-e-asamblese-parlamentare-te-nato-s

Presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s është zgjedhur Joelle Garriaud-Maylam.

Garriaud-Maylam, para të pranishmëve, ka premtuar se do të ketë angazhim maksimal në pozitën e saj të re që e ka marrë sot.

“Dua të them se me të vërtetë jam e shokuar. Ishte nder për mua që sot në mëngjes të shpallë kandidaturën time. Dëshiroj që Asambleja e jon të jetë më e fortë, të bëhet më e respektueshme duke përfshirë NATO-n dhe më gjerë”.

“Është përgjegjësi e jona të bëhemi që të jemi mbrojtje e sigurt, të bëhemi njerëz të cilët u tregojmë njerëzve tanë që nuk ka gjë më të mirë se demokracia”, ka deklaruar ajo, njofton Klankosova.tv.

Ajo do të ketë këtë pozitë për dy vjet me radhë. /klankosova

Related posts

Shefi i diplomacisë greke në Beograd: Greqia mbështet dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës

admin

U gjenden 4 mijë euro, 3 revole, 1 armë e gjatë, 4 karikator e municion dy të arrestuarve për fajde

rezart morina

Biden mbron sulmin e Izraelit ndaj spitalit Al-Shifa në Gaza

admin6