RTV AHIRETI
Shëndetësi

Kafeja na jep energji dhe e mirë për shëndetin

kafeja-na-jep-energji-dhe-e-mire-per-shendetin

Me siguri keni dëgjuar shumë për kafeinën dhe efektet e saj.

Por, një studim i fundit konfirmon edhe njëherë se kafeja dhe kafeina na japin një nxitje energjie e po ashtu sjellin edhe përfitime të mëdha shëndetësore.

Sipas një gazete britanike e cila ka publikuar raport të studimit të fundit, ka mjaft shumë arsye pozitive që kafeja duhet konsumuar çdo ditë.

Madje përfitimet më optimale të shëndetit nga kafeina, vijnë nga rreth 3 deri në 4 gota kafe në ditë.

Related posts

A është supa ushqimi i duhur kur keni ethe?

admin

Lënia e duhanit përmirëson rrahjet e zemrës që në 20 minutat e para

admin

Për një shëndet më të mirë, shmangni këto ushqime përpara se të shkoni në palestër

rezart morina