RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Katari ndalon tifozët me veshje templlarësh – VIDEO

katari-ndalon-tifozet-me-veshje-templlaresh-–-video

Autoritetet e Katarit kanë filluar të ndalojnë tifozët anglezë të veshin kostume të templlarëve të kryqëzatave në stadiume.

Veshjet, të kompletuara me shpata dhe kryqe, janë fyese për shkak të historisë së kryqëzatave të përdhunimeve, masakrave dhe pushtimit të tokave arabe e jo vetëm. /mesazhi

Related posts

Tërmeti në Siri “zhvendos” mbi 170 mijë persona

rezart morina

Më shumë se gjysma e popullsisë globale, mbi peshë ose obeze deri në vitin 2035

rezart morina

Pakistani: Edhe sa fëmijë duhet të vriten për ta qetësuar zemërimin e Izraelit?

admin6