RTV AHIRETI
keshilliKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Katër votat kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe një abstenim, ja cilët shtete janë

kater-votat-kunder-kosoves-ne-keshillin-e-evropes-dhe-nje-abstenim,-ja-cilet-shtete-jane

Kosova ka kaluar me sukses fazën e parë të procesit të aplikimit për anëtarësim në Këshillin e Evropës, pasi Komiteti për Politikë dhe Demokraci në Asamblenë Parlamentare miratoi opinionin e raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis e cila vjen nga shteti i Greqisë, ku mes tjerash u rekomandua që Kosova ka përmbushur kushtet që të jetë […]

Related posts

Policia e Kosovës pranon donacion vetura dhe pajisje teknologjike Gjermania

admin6

Presidentja Osmani priti në takim përfaqësues të familjarëve të të zhdukurve me dhunë

RTI

Çavuşoğlu: Izraeli një nga vendet e para që i doli në mbështetje Turqisë pas tërmetit

rezart morina