RTV AHIRETI
Kuzhinë

Kërpudha të mbushura: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

kerpudha-te-mbushura:-racion-interesant,-i-shijshem-dhe-i-lehte!

Recetë e shkëlqyeshme për ushqim të shijshëm, të cilin mund ta përgatitni edhe në ditët e agjërimit

Provoni këtë super recetë për kërpudha të mbushura! – transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 12 kërpudha të mëdha
– vaj ulliri,
– qepë të vogla (të grira imët),
– 5 thelpinj hudhre, të grirë imët,
– 3 lugë arra të grira,
– 1 domate,
– majdanoz të freskët të grirë,
– një filxhan oriz,
– kripë dhe piper sipas shijes.

Përgatitja:

Kërpudhat lani, ndani pjesën e poshtme (kërcejtë) dhe grini.

Orizin zieni. Në vaj ulliri fërgoni hudhrën, shtoni qepët e vogla, kërcejtë e grirë të kërpudhave, domaten e prerë në kube në orizin e zier.

Qitni kripë dhe piper sipas shijes dhe shtoni arrat e grira. Të gjitha përzieni mirë dhe mbushni kërpudhat dhe radhisni në tepsi.

Piqni 15 deri në 20 minuta në furrë të nxehur më parë në 180 gradë celsius. Shërbeni të ngrohta.

Kënaquni me këtë recetë të shijshme! Ju bëftë mirë! /Telegrafi/

The post Kërpudha të mbushura: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë! appeared first on Telegrafi.

Related posts

Pica dietale: Një recetë me brumë shtëpie për të cilën nuk keni nevojë të prisni të bymehet

admin

Çorbë me mish viçi: Për forcim të imunitetit të fëmijës

admin

Si të përgatisni në shtëpi trileçen më të mirë që keni provuar ndonjëherë

admin